Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.11.2019 19:03:34 

Cami Pozořice

                                                      Aktuality
10.10.2019
 
Wisp/Wix
 
Přibližně před rokem do naší rodiny přišel malý Wisp. První BOC v životě , naprosto jiný pes než ti, co u nás byli nebo jsou. Hledání správného přístupu nás oba stálo nemálo energie, ale vyplatilo se. V roce a půl je to pes plný energie ( nato jsme zvyklí), ale poslušný, ovladatelný, s reakcí na minimální hlasové povely nebo pohyb těla. ( někdy velká výhoda, v případě chybování majitele nevýhoda). Instinkt k pasení se projevil "až" v 6-9měsících, zato velmi intenzivně. Wisp pochází z čistě pracovní linie pracovních BOC. Nikdy se nesnažil pást auta, neprojevuje jakoukoliv bázlivost vůči lidem a psům, je velmi snadno voditelný, spolupracuje s majitelem nebo s kýmkoliv jiným, kdo ho vezme ke zvířatům. Na rozdíl od jeho dětství, kdy se příliš nemazlil, kousal a roztrhal vše , co mu přišlo pod nos, v současné době je to mazel a kontakt s člověkem vyhledává. Hledali jsme k sobě cestu o něco déle, ale myslím, že jsme ji našli. Kdysi jsem se zařekla, že psa-samce nikdy více, s postupem věku to ale ocením , nemá "náladičky" fen a výkyvy hormonů, kterých jsme si u psích dámiček užili až až.:-)
 
 
     
 

 

 

 

25.9.2017

Z Olomouce k nám přišla smutná zpráva, Matýsek - Mattias Meškov Dvor (*4.6.2014) zemřel s tlapkou v ruce své paničky doma ve svých 13 letech. Měj se Matesi na těch polích na druhé straně krásně a pozdravuj tam obě naše setřice a Báru.

  
 

 

26.8.2016

 Po nějakém čase zase pár aktualit :-)

 9.4.2016 si Cifka zaběhla s přehledem NFT v Blevicích , zapomněla na věk ( ale co je pro pointra 10let ) a na otevřeném poli se dostala do té správné nirvány. Nožky ji následující den nebolely, na podzim si to nejspíš zopakujeme. Krásné fotky nafotil Roman Sedláček, ke zhlédnutí na  https://www.zonerama.com/roans/Album/1303552

5.6.2016 jsme se s Cifou  zúčastnili klubové výstavy ČSPK . Posuzovali rozhodčí Mrs. Jean Collins Pitman (GB), p.Wojciech Burski (PL), p.Martin Johansson (SWE).Pojali jsme to jako příjemné setkání s kamarády, a protože Cifinka měla čerstvě po desátých kulatinách, zaběhala si jako veteránka. Cifka je ve skvělé kondici , panu rozhočímu se líbila a tak se stala nejlepším veteránem a zaslouženě i titul BOV .


   Cifra Nová Hajnice - BOV KV ČSPK /zdroj ČSPK/

 

  Cami ve svých deseti letech prodělala operaci - mastectomii , vše zvládla a je v pořádku . Teď si užívá léto ve vodě

   

  Galuška je v nové rodině více než spokojená, páníčci ji zajišťují spoustu aktivit pro vybití nadbytečného temperamentu, kterého má Gala více než malé množství.

   Gala de la Mazorra

 

 A náš George žije pohodlný kočičí život , a občas si umí pěkně doširoka zívnout :-)

  George Lexis Diamond

 19.1.2016

  Artex Cabalia se stal tatínkem a tak se Cami ve svých 10letech stane babičkou :-)

     vnuk Cami , otec Artex Cabalia

 

 

12.1.2016

 Loňský rok pro nás nebyl veselý, protože jsme přišli o Balinku. Psi jsou u nás součástí rodiny a tak to bylo velmi těžké a ta ztráta bolí dodnes.

 Gala odešla do nové rodiny, kde jí noví majitelé poskytnou více aktivit , než jsme byli i při maximální snaze poskytnout my.

    

 Vybírali jsme dlouho a nakonec našli a jsme za to rádi.

  Nyní jsou s námi dvě desetileté fenky pointrů, Cami si ještě občas "odskočí " zalovit do Uhelné bažanty a kachny a s Cifinkou absolvujeme na jaře a na podzim zkoušky FT a klubovou výstavu, jinak si už budou obě užívat aktivního ( velmi aktivního) důchodu.

 Díky události s Balinkou a stále horším podmínkám pro výcvik těchto psů jsem se rozhodla , alespoň prozatím , si dalšího anglického ohaře nepořizovat. 

 Dalším naším přírustkem  po dlouhých letech s anglickými ohaři  bude nyní také pes anglického původu, whipet.

 Zda to bude letos, příští rok nebo následující , to ještě nevím. To ukáže čas. Bude to zase jiné a nové, a snad , díky dostihové dráze nebo sportu zvanému coursing budeme schopni zajistit možnost uplatnění vrozených vlastností chrta lépe, než umožnit našim pointrům vystavovat a lovit. :-(

 

    

 

 

14.5.2015

 

„V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

Chuang Tzu


   Balinka od nás odešla do psího nebíčka dne 30.4.2015.     


 

 

   

 

 

21.7.2014 

 Holky opět bodovaly , speciální výstava Brozany nad Ohří - Balia Seva V1, klubová výstava Veltrusy Balia Seva V1 CAC, Cifra Nová Hajnice V1 CAC.

 Artex Cabalia podruhé obhájil titul CACT na Jarním poháru , video zde  .  Artíkovi a hlavně jeho paničce dodačně mooo gratulujeme a děkujeme za prezentaci. 

 Hlídání psích mazlíčků jsme přesunuli na Lounín, kde mají i díky velkému prostoru pejsci doslova psí ráj..-))

  A novým ne-psím přírůstkem do rodiny se stal o vánocích maiský mývalý kocour Georg Lexis Diamond , kterého jsme kupovali jako kočičku :-)) Nevadí, radost nám dělá i jako pan kocour.

   

 

 

 


25.2.2013

Artex Cabalia se svou paničkou Hankou zabodoval a na mezinárodní výstavě v Brně získal první den titul res. CAC , druhý den pak CAC, res. CACIB.

Tímto splnil i díky předchozím úspěchům podmínky pro udělení titulu  Český šampion . Moc gratuluji .

       

 

29.7.2013 

 Letošní jaro na které jsme se všichni po dlouhé zimě těšili , nám bohužel  propršelo, nyní nás i psice pro změnu trápí vysoké letní teploty.

 Přes všechny vrtochy počasí se nám s pejsky dařilo a radost mám i z Camčiných potomků. :-)

 Cifra Nová Hajnice získala na MFT Klapý EXC. 1 16 bodů a titul Klubového vítěze pro rok 2013.

       foto Varhánkovi

 Artex Cabalia pod vedením Hanky Melcerové zvítězil na Jarním poháru a byl prvním z 24 startujích psů.

  5.5.  uspěla Gala na ZV v Dubči s počtem bodů 214. Galuška prostě s poslušností vázne, ale vlohy má.

  Týden na to v Roudnici nad Labem získala Bali V1, CAC, Klubový vítěz, Cifka V1, CAC, Klubový vítěz a Ártík V1, CAC, Klubový vítěz , BOB.

    

  A aby Cami nezůstala pozadu, objevila se na titulce časopisu Psí kusy. :-)

   

 

 

 

 

 

30.3.2013 

Dnes na MVP České Budějovice získal Artex Cabalia V1 , CAC, CACIB a nebýt jeho lásky k fenkám, po kterých se musel stále otáčet , měl našlápnuto i  k Bobíkovi. :-)

Gratulujeme Hance i Artíkovi a děkujeme za  výbornou reprezentaci ch.st.

Artex se narodil jako poslední štěně z vrhu , po několika hodinách, kdy už ho nikdo nečekal, a přesto zdravý  a silný .  Jediné, co na něj nezbylo byla černá barva.:-)  Je to bojovník , stejně jako jeho majitelka.

 

     

 

 

26.3.2013 

     Ještě v minulém roce k nám dorazila smutná zpráva , Artuš Cabalia , jeden z nejhezčích a nejšikovnějších Cami- Bročkových dětiček již není mezi námi. Jeho život ukončil vysoce toxický jed karbofuran.:-((

     Artex  Cabalia se projevil jako slušný "běžec" , a na FT v Kladně byl hodnocen jako T.B./velmi dobře/ a na jeho úspěch byla hrdá nejen panička Hanka , ale i chovatelka :- p (obě ale víme, že Hanka má na jeho úspěch lví podíl ).:-)

   Aireenku, Aishu i Attilu občas vídám alespoň na fotkách, vypadají všichni dobře a spokojeně. 

                Attila- foto p. Kentošová

Aireen- foto p. Madleňáková

 

   Poslední rok byl velmi pracovně náročný, na pejsky příliš času nezbývalo, ale s jarem se snad probudím a vytáhnu psy ven. Už jsou nesnesitelní, všechno hrabou , koušou , prostě ničí . Ti co neničí, spí zatím  poklidným zimním spánkem v domácích pelíšcích. 

   Cami jako jediná ze smečky půl roku poctivě pracovala s Alenkou S. ,nanosila stovky bažantů, nějakou tu kachnu a ukojila tak svoji loveckou vášeň a tak doufám, že bude teď nějakou dobu odpočívat .

                   

                                                                                                        Artík a jeho malá panička- foto Hannah M.

 

 

                                                                                                

                                                                                                                                 Cami-foto Alenka Sedláčková

 

 

  

 

26.6.2012

  Výcvik se nám zúročil, fenky se nenechaly zahanbit a na několika soutěžích bodovaly. Bali se stala klubovým vítězem IFT pro rok 2012.

 Úspěchy na poli výstavním i pracovním začali sklízet i další odchovánci z vrhu A a to po Anuschce i Aisha, která získala na výstavě v Českých Budějovicích V1, res. CAC  a uspěla na ZV v 1.ceně. Gratulujeme pane Bláha  a díky. PP se již plní , důkaz zde :-))

  

 

 Náhodně se mi povedlo objevit stránky "našeho" Atreye , alespoň vizáží je to každopádně syn své matky :-)) Posuďte sami ....

     foto Vladimír Piaček  http://atreycabalia.webnode.sk/

 

   První májový den si Gala odběhala Jarní pohár s výsledkem 1.cena , 198b., nos 4. Hodnocení celé soutěže zde

foto Maruška Varhánková

  

   Gala  bodovala na  NFT v Ratenicích  s výsledkem T.B. 12bodů ,  výsledková listina zde 

   Zúčastnily jsme se ještě MFT v Telnici, výsledky zde

    Krátké video k nahlédnutí na stránkách MSKAO .

   

    

   foto Roman Sedláček                                       

              

 

 19.3.2012

 

  Pomalu se probíráme ze zimního spánku a začínáme se poohlížet po bažantech.:-))

 

   

 

20.11.2011

  Artuš Cabalia na lovu .

   

Jak o něm říká sám majitel pan Tenkrát ......" na Artuše jsem neměl štěstí jenom já, ale celá naše sokolnická skupina, protože nos má opravdu výborný a málokdy se splete...."

      

18.11.2011 

  Cami na podzimním lovu kachen  ,  za video děkujeme Romanu Sedláčkovi .

   

        

    

3.10.2011 

   Agi má své stránky  http://fortunaargento.tomankovi.cz/aglaia-cabalia/.

             

 

 3.9.2011

  Loni jsme vynechali Pardubice, tentokrát jsme se rozhodli jet , protože treninková zahálka trvá již velmi dlouho.

Memoriál Josefa Luxe jsme již přenechali mladším, Balinka tuto soutěž již absolvovala v letech minulých a vedla si velmi dobře.

Měli jsme na této soutěži nadějného "koně" z naší "stáje" :-)) Anuschka  Cabalia nezklamala , stala se vítězem zkoušek  a získala titul CACT .

Anuschka oslavila teprve nedávno první rok života a od té doby, co se přestěhovala do "Mlázovic" k Janě a Martinovi má téměř denně možnost pracovat v poli  a tak její touha po pohybu, kterou jsme doma jen stěží zvládali, konečně našla naplnění . Jen tak dál .......:-)))

 

 NA FOTCE ANUSCHKA A JANA V. - foto Jana V.

 

    

 

  

 

 

Bali si zaběhla FT s Chilli Vis Tranquilla, bohužel celou soutěž provázela tragická absence drobné zvěře a velké horko.

 verdikt zněl : Hodnocení: neklasifikován (N.C.) Hledání je prostorné, dobře pokrývá terén. V šesté minutě vystavuje bez prokázání zvěře. Nepřichází na zvěř.

    

 

         

 

 

 

 14.8.2011 

  Vrh A oslavil 1.narozeniny, uteklo to jako voda a od nových majitelů nám chodí velmi dobré zprávy. 

  Léto tráví holky psí spíš odpočinkově na rozdíl od paničky, která  v poslední době neví, kam dřív.

 Atrey Cabalia - foto Darja Musilová

     Anuschka Cabalia -foto Jana Votrubová

 

19.5.2011 

  Jaro bývá vždy pro vždy pro nás i psy poměrně akční a tak jsme nezaháleli ani po jarních FT .

 Na ZV se u nás připravovala výmarská ohařka Barcelona Grey Eminence alias Bazi a výcvik úspěšně zakončila v Řevničově s počtem 200b. 1.cena. Zpočátku se Bazi zvyklá pouze na procházky a hry s míčkem neprojevovala jako vlohově nadaný pes, s postupem času však ukázala, že je v ní ta správná dávka temperamentu a chuti do práce .  Rozhodčím se velmi líbila i po exterierové stránce, hodnotili ji jako velmi krásnou a temperamentní představitelku plemene.

 Na Jarním kursu našel svou paničku Hannah i náš mladý Artík, který se ukázal  na kursu při hledání křepelek jako velmi nadějný pes. Navzdory počasí , v kterém jsme na pole nastupovali , přes déšť a blížící se bouřku , našel ze šesti křepelek pět a to i přesto, že se doposud s touto zvěří nesetkal.  Hanka je přesně ten člověk, kterého Artex potřebuje, a já ji přeju , ať jí Artík dělá jen a jen radost .

Mlaďoši se také ukázali na Klubové výstavě v Panenských Břežanech a já děkuji všem jejich majitelům, že se sešli a umožnili mi tak prohlédnout si  dorostence zblízka . Přála bych každému chovateli vidět svůj odchov tak , jak jsem měla možnost vidět na KV já.  Je to taková odměna za  péči , kterou jsem se jim snažila po celou dobu dát a i zadostiučinění za to, že nešli za každou cenu komukoli. Dostali se do dobrých rukou , aktivním lidem . Díky za ně, Cami si oddychla a já můžu v klidu spát.

Kluci Artex a Artuš dostali díky mladické pointří ne-výstavní kondici VD, stejně tak i mladá Agi, holky Aisha V3  a Anuschka  V2 . Krom lehce klenutých beder u Agi  a "hubené" kondice u všech zúčastněných (tato kondice dle mého ale  k mladým 9.měsíčním pointrům zkrátka patří, ty nevykrmíte a nevykrmíte) jim nebylo vytknuto v podstatě nic a pokud budou i nadále majitele odchovánků bavit výstavy, nic jim nebrání pokračovat. Zuby mají  všichni v pořádku , kompletní , skus pravidelný, výška se pohybuje mezi 61-62cm.  Povahově se zatím ani jeden neprojevil bázlivě , jsou v povaze jemnější než Cami, ale o to běhavější. Někteří již ve svých 9.měsících pevně vystavují zvěř .  

Na KV si Agi zasoutěžila s malou slečnou Aluškou  v soutěži Dítě a pes a zaslouženě získali v pořadí již druhý "pohárek" z této soutěže. Gratulujeme.

Cami ač nerada, předvedla se ve třídě šampionů a získala zde známku V3 .

Fotky z KV .  ZA fotky děkujeme Ditě............ Více fotek na http://aragaj.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_15.5.2011/

 

                                                                                       Foto Dita Weinfurtová

 

  ANUSCHKA CABALIA                                                                                            AGLAIA CABALIA

                                 

                                                                               VRH A - KV Panenské Břežany + mama Cami

                                               

                       ÁJA vs. AGLAIA                                                                                       ÚSPĚCH v soutěži DÍTĚ a PES

                                     

                                                                      

                                                                                       CAMI a její pohled  na výstavy "...POJĎ UŽ DOMŮ........"

 

 

26.4.2011

Máme za sebou pár dní na IFT v Klapý , počasí bylo téměř letní a my společně strávili pohodový víkend v příjemné společnosti podobně "postižených " lidí.

Balinka druhý den bodovala a obdržela od pana Petera  Bahlkeho VÝBORNĚ (EXC) 16 b.

foto Jana Votrubová -  BALIA SEVA

Zároveň se neztratila  "naše"ANUSCHKA, která ač nebodovala, obdržela na svůj věk pěkné hodnocení .

Novinkou je také rozšíření naší smečky o další fenku plemene anglický setr, je jí GALLA DE LA MAZORRA chovatele pana Jose Condada . Po dlouhé cestě sze Španělska s námi ještě strávila pár dní v Klapý  . Přes všechny útrapy dlouhého cestování přepravní službou, letadlem a autem měla stále výbornou náladu beze stopy strachu či nejistoty, stále veselá a akční.  :-) Svou povahou si mě získala už teď . :-)

 

20.4.2011

 Artík je doma . :-))

 Jednu noc strávil v divočině, než ho odchytil jeden pán z Litně a když ho vedl kolem kadeřnictví, náhodou se podívala z okna kadeřnictví naše sousedka-kadeřnice Hanka, která dvakrát do týdne do Litně jezdí a Artexe hned poznala. Artex má tedy víc štěstí než rozumu a já děkuju všem, kteří na nás mysleli a neznámému pánovi a Hance za jeho znovunalezení.:-) Díky
 
Bylo na něm znát fyzické i psychické vyčerpání, zalezl si do předsíňky boudy na svou oblíbenou Vetbed deku a usnul. Večer se pak najedl, snědl misku masa a zase usnul.
                                                                          

19.4. 2011

 

     Hledáme Artexe !!! Prosíme o pomoc při hledání našeho 8měsíčního pointra Artexe, ztratil se dne 17.4.2011 v odpoledních hodinách na loukách nad Karlštejnem. Byl viděn ve 22.00 hodin jak běhá v místech, kde stála naše auta, pak byl zahlédnut následující den též v okolí luk, kde jsme procházeli. Naše hledání jsou zatím bohužel bezvýsledná.:-((

 

                   Artík

 

12.4.2011 

 10.4. a 11.4. Bali absolvovala NFT a neztratila se . První den se umístila na velmi pěkném 3.místě  s výsledkem VELMI DOBŘE 11b. , druhý den v těžkém terénu vystavila bažantí slepici, ale nedopracovala ji , přesto dostala od rozhodčích pěkné hodnocení  za systém hledání .  Výsledková listina NFT je na stránkách pointer-setter klubu  a  

 

Okouknout atmosféru soutěží s námi byli i Artex s Anuschkou , Anuschka dělá díky svému majiteli Martinovi velké pokroky a v poli si již  ve svých 8.měsících zvěř najde a vystaví.

Foto Jana Votrubová - Anuschka Cabalia 8.měsíců

   

 

 

23.3.2011

 S radostí čteme e-mailovou korespondenci od majitelů našich odchovánků vrhu A a tak alespoň pár fotek pro představu, jak se našim pointříkům daří a jak rostou. :-) Díky za ně .............

 

     

 

 

 

5.3.2011 

 

 Pár fotek 8měsíčního ARTEXE CABALIA z dnešního slunečného dne. 

   

11.2.2011   

Roztomilá, buclatá štěňátka  se postupem času mění na nohaté puberťáky a jejich páníčci se pomalu ale jistě snaží o to, vychovat z nich dobré společníky a zároveň parťáky pro lov a výstavy. Zprávy nám chodí od Aishy, Aglai, Atreye a od Aireen, o Andromedě alias Bessy a Attilovi zatím příliš zpráv nemáme, ale věříme, že brzy přijdou.:-)

Zbylí mladíci Artex a Artuš řádí spolu s Anushkou, Artuš již svého páníka má , čeká jen, než mu pán dostaví domek , aby mohl rovnou  do nového .:-)

Ze zpráv , které máme, se velmi dobře daří naší "zebřičce" Aishe. Aisha již pomalu začíná trenovat základy poslušnosti a zároveň i polní práci , jak se na správného pointra sluší a patří. Těšíme se na klubovou výstavu, kde se  někteří naši odchovánci  předvedou a já je  spolu s jejich majiteli  ráda uvidím.

                                  AISHA CABALIA

                              

Aireen se poprvé zúčastnila výstavy a jak uspěla je nejlépe poznat ze slov paní Madleňákové, která nám napsala.........." Aireen sa velmi pacila, dostala hodnotenie velmi najdena. V posudku je napisane, dobra velkost, pekne samicie drzanie, plnochrupa, ramenate telo (square body) s dobrymi svalmi, vyborny pohyb s dobrym drzanim chvosta, rozkosny (lovely) temperament."

AIREEN  CABALIA - foto Naďa Madleňáková

   

Aglaia velmi dobře zapadla do smečky dvou šedivců VOK  a spolu s mladou Bazi zkouší, co vydrží dobrák Alf.  Stále doufám, že si tu svou smečku dvou psích puberťaček srovná a vydrží v pozici "Alfa" samce. Ikdyž pokud bude Agi stejně rafinovaná jako mama Cami, možná se své pozice vůdce vzdá Alf dobrovolně.:-)

   

Atrey našel svého páníka "polovníka" a až na občasný "výpadek sluchu" si jej nový pán též nemůže vynachválit. Pamatuji si, že v pubertě často ztrácela sluch i Cami a občas se jí to stává i teď. Pointři jsou prostě takoví, někdy až příliš samostatní.

   ATREY CABALIA

 

Děkujeme všem novým páníčkům štěňat za péči a prezentaci a přejeme , ať jim malí potomci Cami a Broka dělají jen a jen radost.

            

           ATTILA CABALIA

               

 

 

Potěšil nás i dopis od paní Měkotové,  Mates je až na malé incidenty, kdy se snaží machrovat na ostatní psí samce téměř bezproblémovým psím kamarádem a společníkem na vycházkách přírodou.

 23.1.2011

 Nestíháme a navíc z důvodu nefunkčního foťáku nefotíme, proto alespoň odkaz na fotky štěňat, za které děkujeme Janě a Martinovi.  Odkaz na foto je http://odmlazovicketvrze.rajce.idnes.cz/2011_01_08_Vrh_A_Cabalia/.

Zatím jsou k dispozici dva pejsci a fenka, všichni plnochrupí, nůžkový skus. Velmi temperamentní  a hodně lovečtí.

 

 
autorka koláže : Petra Fedorová

 

 

 

 15.11.2010

Krásný listopadový víkend přímo lákal k procházce přírodou a ani my neodolali. Vynechali jsme pro jistotu trasu okolo Berounky, kde bývá o víkendu "přeplněno"  a zvolili "dechově " náročnější výstup nad Srbsko směr Karlštejn. Bali bohužel musela díky hárání zůstat doma, místo ní šla na svou první procházku žlutobílá Aglaia alias "béžovka".

 

    

 

Ačkoli je největší a nejtěžší ze všech štěňat, zvládla  ( na rozdíl od nás) procházku bez zadýchání a znatelné únavy. Běhala za svou mamkou Cami statečně a vytrvale. wink Vzhledem k tomu, že již  všichni mají za sebou kompletní očkování, budou chodit ven s dospělými a učit se poznávat úžasný svět pachů a vůní za branou sice velké , ale již okoukané zahrady. Attila a Aglaia budou již brzy pořádat výpravy se svými vlastními dvounožci, Artex, Anushka a Artuš zatím se mnou a Cami.  

Artex je černobílý pejsek , lehčí kostry, velmi rychlý a temperamentní. Ze štěňat největší "aportér" . Velmi milý , jemný ale lovec. Ve dvou měsících přiaportoval malé kuře.

Černobílá Anushka působí jako jemné stvoření, víc než jídlu se věnuje tomu, kde co lítá a díky tomu patří mezi ta štíhlejší štěňata spolu s Artexem. Je to andílek s ďáblem v těledevil, tak dlouho sledovala slepice za plotem , až se rozhodla , že se na ně půjde podívat zblízka a jedna slepice bohužel její návštěvu nepřežila. Teď zaměřila svou pozornost na kocoura. surpriseJe to lovec a trochu svéhlavička. Je velmi chytrá až mazaná, bude potřebovat pána s dobrým srdcem, ale pevným, nikoli hrubým vedením.

Poslední volný pejsek Artuš (černobílý) je atraktivní a líbivý již od narození, má na zádech čtyři pravidelné plotny , je silný v kostře, má hluboký hrudník a pěknou hlavu.  Není takový drak jako Artuš s Anushkou, ale své si obhájit dovede , není přiliš dominantní, spíše klidnější a nekonfliktní sangvinik.

 

 

 

 

 25.10.2010

  Zítra oslaví naši dorostenci 3.měsíc svého života a zatím, i díky zrušeným rezervacím nám zůstává na dvorku početnější část smečky. Z pejsků Artuš, Artex a Attila , fenky Abigail a Anuschka. Je tedy stále z čeho vybírat a my doufáme, že všichni najdou v nejbližší době své milující pány. Štěňátka jsou odčervená, 2x očkovaná a každý z nich už má i svou vlastní psí "občanku" . Krmeni jsou převážně syrovou stravou BARF a když nestíháme rozmrazovat ( a věřte , nestíháme :-)) , dostávají  švédské superpremiové granule značky Robur. Mama Cami je učí vše , co by měli do svého psího života vědět a někdy přidá i bonus navíc, třeba jak okouknout ploty a  případně zkontrolovat i terén za nimy.  

                                                      

Fandění a držení palců našim českým děvčatům se vyplatilo a na MS v lovu s ohaři získal náš český tým 1.místo , což je zatím dosavadní největší úspěch českých vůdců v této soutěži. Bodovala Vlaďka Dvořáková se svým Finem Vis Tranquilla  a Dita Weinfurtová s Calas de la Maletiere. 

                                                        foto Jana Votrubová

Foto štěňat a foto z MS opět na rajčeti.

Přišly nám zprávy ze Slovenska od paní Madleňákové , majitelky naší "srdíčkové" fenky Aireen . Aireenka se má velmi dobře, řádí s Erwinem a je  to velmi čilá a temperamentní fenka.
Zprávy máme i o Aishe, která  se díky svému temperamentu jen stěží stíhá občas najíst ( Cami byla v dětství úplně stejná).
A Andromeda alias Bessy zpestřuje život své kamarádce babičce basetce a zároveň vnáší spoustu rozruchu a jistě i radosti do domácnosti manželů Procházkových.
 
Jsem velmi ráda, že se našim prťatům daří dobře a stejně tak dobré páníčky bych přála i těm našim ostatním, zatím "domácím" mrňousům.:-)
 
                          AIREEN CABALIA   Aireen Cabalia

 

  3.10.2010

 Utíká nám to, štěňátkům je již 9.týdnů.  Dnes jsme potřetí odčervovali, někteří lest v podobě tabletky zabalené v "taveňáku"  prokoukli a tak jsme museli zvolit metodu osvědčenou a to otevřít, polknout, zavřít.:-)
 Ozvali se nám již majitelé 3 holek, které už před týdnem odcestovali do nových domovů. Všichni jsou zatím se svými svěřenci spokojeni a až na drobné škody a štěněcí zlobení je vše o.k. Aisha se dokonce se svým pánem vydala na Šumavu  na jeleny. Vzhledem k jejímu sebevědomí by asi nikoho nepřekvapilo, kdyby se jala některého z výstavních paroháčů ulovit.:-)

Více fotek opět na rajčeti.

                   
 

  26.9.2010

  Dnes je štěňátkům přesně 8 týdnů a  někteří z nich se dnes vydali k novým majitelům. Doufáme , že se jim nebude příliš dlouho stýskat po mamince a že budou dobrými parťáky  svým novým dvounožcům.....

 Do novým domovů se vydaly pointří holky, AISHA (naše zebřička), ANDROMEDA (černohlávka) a nakonec se vydala na dlouhou cestu na Slovensko i naše "srdíčková" čubinka AIREEN, které bude určitě skvělým parťákem dvouletý pointr  Erwin z Mešínské hájovny.


      
    Aireen v 5.týdnu                                                    Andromeda v 6.týdnu                                            Aisha v 6.týdnu

  14.9.2010

   S Balinkou jsme o víkendu  absolvovali ZV v Kolovratech, čistý štít nám kazí pouze 3 z poslušnosti .
  Mrňousové zažili své první trápení, 13.9.2010 dostali každý své číslo do pravého i levého ouška a k tomu malou včelku do kožíšku. Někteří byli tišší, někteří si tetování pořádně okomentovali. :-)


       
  
                                      

   4.9.2010

     Rosteme, je nám už 5.týdnů.........

         


  26.8.2010

         Dnes je štěňátkům přesně 1.měsíc a  již mají zoubky, 2x jsme je odčervovali a začínáme přikrmovat. Váha se pohybuje okolo 2,5kg, jsou to prostě maciny.:-) Více fotek opět na rajčeti.

      
        
                                                

                                   
 

   10.8.2010
 
  Dnes jsme se konečně dočkali digitální váhy a tak kromě zastřihování drápků proběhlo i vážení. To, že jsou to pěkní cvalíci je zřejmé už z pouhého pohledu , ale jejich váha od 1298g do 1597g nás přece jen překvapila. Nejmenší fenka je tzv. "razítková" a nejtěžším  štěňátkem je opět fenka, a to jediná z fenek ,  oranžovobílá.  Cami se stará vzorně, ale teď už častěji od štěňátek odchází a začíná kojit vsedě .  Prckové začali postupně jeden za druhým rozlepovat očka a každým dnem se z nich stávají větší a větší šelmičky. Zprvu jsem si myslela, že různé okusování a oždibování je jen dílem náhody, ale teď vidím, že ožírání ostatních sourozenců a matky  je naprosto cílené a dobře promyšlené. Zákus se občas  i nezdaří a to, když zklamou zatím stále ještě vratké nohy či spíše tlapky.

    Výbornou zprávu jsme dostali z Litoměřic a to, že Balia má RTG kyčlí 0/0. Spnila tímto poslední podmínku pro to, aby se stala chovnou fenou .
Fotky štěňátek
jsou na rajčeti.           


               30.7.2010

 
  Mimina .......................


    

    
 26.7. - 27.7.

     Narození štěňátek - vrh A.

   Cami byla od rána neklidná, pobíhala , "přestýlala" a nejedla.  Od 20h večer do 8h druhého dne se narodilo 9 zdravých štěňátek, 5 holek a 4 kluci. Z devíti štěňátek jsou dvě oranžovo-bílá, ostatní sourozenci jsou černo-bílí.:-) Porodní váha se pohybuje v rozpětí 370g - 400g.

     


   23.7.2010

    Léto již konečně nastoupilo v plné síle a vystřídalo poněkud chladné a uplakané jaro.
 
                                                                      
  

   Cami stále absolvuje kratší procházky, už je opatrnější a tak výzvy Balinky k společným výletům ignoruje, ovšem pokud se náhodou na rybníce objeví kachny, neváhá ani minutu a je ve vodě. Pak se nestačí divit, když malá Bročátka projevují svou nelibost kopáním a převalováním se v bříšku. Když o sobě malá psí mimina dala vědět poprvé , byla Cami poněkud rozpačitá, stále se otáčela vpravo, vlevo a hledala ten obtížný hmyz, co ji stále lechtá na pupíku. V jednu chvíli dokonce odmítala jít , lehla si a rozhodla se


 
 
pochytat všechny ty  "mouchy" , otočila hlavu směrem k břichu a číhala. 
Balinka si místo Cami vybrala ke společným divokým hrátkám Járinu, která byla u nás na hlídání a se kterou si, co se týče společného blbnutí nejvíc rozumí. Znají se už odmalička . Járina je pes se spoustou pozitivní energie ,  dobrou náladou dokáže nakazit i naší Bali a to se jen tak někomu nepodaří.

           
       
        

Děti mají prázdniny , Honzík by, nebýt stále prudicích rodičů nejraději trávil léto virtuálně u počítače, zato Martínek "nastartoval" svůj vozový park a brázdí zahradu křížem krážem.

                
 

 23.6.2010           

                  U Cami byla dnešním dnem potvrzena březost.                      

      Tatínek budoucích štěňátek  Brok Nová Hajnice získal minulý víkend v Chorvatsku 2x titul BOB, je nyní čerstvým INTERŠAMPIONEM.   GRATULUJEME !!!!
 

 
 19.6.2010
 
  Cami se opravdu rozhárala až s příchodem teplého počasí a tak jsme se 24. 5. vypravili do Uhelné za  již dávno vybraným ženichem, kterým se stal Brok Nová Hajnice (4x BOB ,2xCACIB, res.CACIB,
3xCAC) Český šampion práce ( 3xCACT, 2xCACIT, Exc.European vicechampion - Greece 2009, Exc. 5.place Europa pointerchampionat - France 2009).  Ke krytí došlo nakonec naprosto přirozeně bez jakékoli asistence  26.5.2010 . 
 Cami je poslední dobou klidnější, více jí chutná, ale skutečnou březost potvrdí až ultrazvuk. 


foto Roman Sedláček
   


 15.5.2010

  Klubová výstava pointer- setter klubu v Panenských Břežanech. Balia byla od  velmi sympatické švédské rozhodčí Bengtssen oceněna známkou Výborná s velmi pěkným posudkem. Fotky (převážně AS) zde

   8.5.2010

      Dne 8.5.2010 uspořádal  Český  pointer-setter klub Jarní pohár pro mladé psy. Akce se  konala  v městské části Prahy - Uhřiněvsi, obci Netluky.
  Balinka  se s jarem konečně probudila a předvedla se ve velmi těžkém terénu velmi dobře. Resumé je tedy JP 1.cena, 205b.                                  
 5.5.2010
  Jaro se nám už konečně probudilo a po nekonečně dlouhé zimě nás zahřály první sluneční paprsky.
   Zatímco se Cami vyhřívala na sluníčku, Balinka absolvovala několik  soutěží Derby v Žírovicích, Lounech a Klapý. Atmosféra FT byla jako vždy na těchto soutěžích skvělá, počasí nám sice moc nepřálo, ale psům,  na rozdíl od nás, chladnější počasí nevadilo a bylo vidět, jak se den ode dne zlepšují a dostávají se do formy. Balinka bodovala v Žírovicích , obdržela od zahraničního rozhodčího známku Dobře a byla prvním mým psem, kterému se povedlo v soutěži tohoto typu uspět.   Účast zahraničních účastníků byla oproti minulým rokům menší, ale i tak bylo k vidění spousta vynikajicích psů, a co je potěšitelné, že většina z nich byli psi českých vůdců. Za vše mluví výrok výborného a zkušeného zahraničního rozhodčí pana Einse, který v závěru hodnocení mladých psů - pointrů Nová Hajnice krom jiného, řekl ......."v Německu je hodně vynikajicích trailových psů, ale takoví psi, jaké jsem dnes měl tu čest vidět a posuzovat, tak takoví psi tam nejsou.".......a ze zadních řad se ozvalo Bravo, Bravo....!!!! I to je pěkné na FT, že zde není vzájemná nevraživost , ale naopak, nikdo se nehroutí z neúspěchu a naopak všichni drží palce těm ostatním ,ale přitom zde nechybí zdravá soutěživost. Krása Field Trail soutěží, krása pohybu anglických plemen a jejich chuť do práce mě nakazila natolik, že svůj chov budu do budoucna vést tímto směrem.  Že může být trailový pes i velmi krásný nám předvedl gordonsetr Magic Jinonický dvůr , je to důkaz toho, že když chovatel vede svůj chov zodpovědně a zkrátka to "umí" , výsledky se dostaví.  Magic nám předvedl, že to umí rozbalit i takový "méďa"  jako on.

Cami se nám zatím nerozhárala, podezírám ji, že čeká až se oteplí a pak se jí teprv zapálí lýtka. 

Fotky z FT budou na rajčeti. 

 
5.4.2010
 
                                                    Krásné Velikonoce !


         

6.2.2010

      Už to vypadalo na jaro a dnes jsme se opět probudili do zasněženého rána.  Zejména Cami by příchod teplejšího počasí velmi ocenila, těch pár slunečních dní se jen válela a vyhřívala na sluníčku. Amy a Tiff úspěšně odháraly a brzy se vrátí ke svým páníčkům domů. Po měsíci to bude jistě bouřlivé vítání.

      Camína nám předvedla, že ji mrštnost, rychlost a dravost nechybí,  během doby venčení si ulovila na zahradě veverku. Jak a kdy nikdo neví.


    Napravuji resty a na rajče doplňuji fotky ještě z loňského roku, včetně fotek Báry v nové rodině.


          Camína a její veverka
   

 2.2.2010
  Do nového roku již naše smečka vstoupila bez starouše dalmatina, který  v 11letech odešel  za ostatními do psího nebe. Přišel k nám , protože jeho pán se o něho již nemohl starat. Bohužel byl od narození hluchý, domluva s ním byla velmi těžká, nakonec se ale zařadil do psí smečky a nejlépe si porozuměl právě se svými psími kamarádkami. Jeho srdce dotlouklo 27.12.2009.

Malý Cathy povyrostl a Vánoce již slavil se svým pánem v jiné smečce. Aby se nám nestýskalo, přišla k nám na návštěvu jeho sestřička Camína, teď tedy na volání "Cami" přibíhají dvě Caminy.


Cami čekají v tomto roce mateřské povinnosti. Pokud by vše vyšlo vyšlo tak jak jsme si naplánovali, měl by se jejím vyvoleným stát velmi pěkný a pracovně vynikající pes BROK NOVÁ HAJNICE.


                                              BROK -  foto Roman Sedláček
                                           
Balinka by letos měla předvést co v ní je, čekají nás zkoušky vloh a jarní traily.

Na hlídání by k nám měli přijít Tiff a Amy, ke konci února se budeme těšit na raubíře Denny a Beníka.

Psí krámek se pomalu zavedl a k naší radosti se nám zákazníci vracejí, což nás velmi těší a budeme se snažit, aby se jim u nás líbilo.

                                Camína Seva
     27.10.2009
 Letošní poměrně úspěšný rok jsme zakončili LZ, kterých se nakonec zúčastnil pouze Alf, Cami se tradičně rozhárala a když jsme spočítali, že odhárá ještě před zkouškami, posunuli nám termín zkoušek o týden dopředu . Cami si tedy na les počká do příštího roku, zato Alfík prokázal, že není pouze ozdoba gauče a složil LZ v 1.ceně s 228body. Více o zkouškách na stránkách Naughty Alf ze Rpetské stráně.
Radost nám nyní dělá i malý skorobráška Balinky-Cathy Seva. Svou upovídaností a dravostí nezapře společné geny s Baliou. Co nezničí Balia, hravě zvládně "Kačík". Zpočátku tedy Bali předstírala ignoranci a nezájem, nyní tvoří nerozlučné demoliční komando.
Máme radost i z Barči, snaží se vynahradit ztracené mládí a daří se jí to velmi dobře, hlavně díky Nezvalovým, kteří ji poskytli nový domov. Jen bude chvilka času, dám fotky na rajče.

   
                                                                                   

 

  7.9.2009
  Na chvíli jsme
opustily všestrannou práci a navštívily spolu s Ditou, Calas a Bali Dubany u Pardubic. O víkendu tam OMS Dubany uspořádalo několik velmi vydařených akcí, Memoriál J.Luxe, Soutěž Sv. Huberta a FT-GT. První den foukal studený a silný vítr, což poněkud znesnadnilo práci zúčastněným psům, zvěř se snažila před větrem ukrýt do přilehlých remízků a velmi vysoké stařiny. Calas i Bali se ale za své výkony stydět nemusí, C a l a s   d e   l a   M a l e t i è r e předvedla skvělou práci a stala se celkovým vítězem MJL CACT. Balinka výcvikem nedotčená prokázala, že je velmi nadějná fena a obstála v 1.ceně s počtem bodů 196. Body ztratila pouze na poslušnosti a klidech-zajíc ji na klidu opravdu nepřidal.

Druhý den jsme cvičně vyzkoušely FT-GB, Balinka kdyby si nohy měla uběhat, najde zajíce, vystaví a zatím bohužel neustojí a prožene. Styl dobrý,nos dobrý, rychlost skvělá, alespoň máme z čeho čerpat. Poslušnost časem doladíme.
Potkaly jsme spoustu přátel,popovídaly si, Martínek si pohrál na písku, kuchyně místní Dubanské restaurace byla výborná, dá se říct, že jsme strávily hezký víkend. Seznámily jsme se s čerstvými majiteli naší hnědobílé polosestřičky, jejíž rodiči jsou Cheeky z Lodínských Luhů a Tris del Dianella. Balince se líbila a mně ještě víc.  Vrátily jsem se v pořádku domů, Cami nás vítala jako kdyby jsme zmizely na rok a ne na dva dny.
Na hlídání k nám přijely dvě jokšíří holky, Bi-Bi a Tracey.

 
     

Cheeky a mimino                                   Bali a Achaia                                     Balia a Orka
 


 1.9.2009
 A už tu máme opět začátek nového školního roku, s přibývajícími léty běží čas nějak rychleji, ačkoli prázdniny utečou nejrychleji hlavně dětem. 
  O prázdninách se sousedovic "Marcipánovi" narodila koťata a nejhezčí kocourek je ještě k dispozici. Je to kocour s velkým K, velmi samostatný, lovec a takový jak to říct.....individualista intelektuál. Když někdo z návštěvníků stránek bude chtít 3měsíčního, zdravého mouratého kocourka, stačí se ozvat na telefon nebo mail v kontaktech.

                                                       

 
29.8.2009
 Dnešní den měla Cami strávit na LZ v Berouně, bohužel jsme se přihlásily již pozdě a zkoušky byly plně obsazeny. Společně s Cami se u nás připravuje na karieru chovného psa VOK Alf, využila jsem tedy možnosti absolvovat s ním PZ v Rakovníku a dobře jsem udělala. Alfík nezklamal a PZ složil v 1.ceně s počtem bodů 272. Zkoušky začal velmi dobře, únava se projevila až při individuálním hledání, kde nasbíral pár trojek za rychlost a systém, ale zvěř dohledal a nosil  spolehlivě, bez ztráty jediného bodu. Pokud bude pokračovat stejným tempem a chutí do práce, nebrání nic tomu, aby se ještě letos stal chovným psem.23.8.2009
 V neděli jsme se s Cami zúčastnily SZVP v Dubči.Na zkoušky jsme nastoupily po poměrně bídném treninku, neboť široko daleko není žádný slušný rybník s rákosím a tak jsme  trenovaly všehovšudy pouze dvakrát a to pouze s holubem, kachna je zatím nedostatkové zboží.Spolehla jsem se víceméně na Camuši živelnost a chuť do práce a Cami předvedla, že na NÍ tedy spoleh je. Předvedla výbornou práci a zkoušky prošla s naprostým klidem v 1.ceně bez ztráty jediného bodu. Je příjemné slyšet ze strany rozhodčích, že je to fena výborných loveckých vlastností a že předvedla skvělou práci. Cami na pochvaly nedá, ta je ráda, že se něco děje a tak včerejší den považovala za dobré povyražení u rybníka plného oblíbených kachen.
Martínek trávil čas ve společnosti tety Dity a malé Áji, tímto jim ještě jednou děkujeme.

 

 26.6.2009
  Od dnešního dne máme oficielně schválený název chov. stanice  CABALIA.

 

 
 
10.6.2009
V neděli jsme se zúčastnili s dětmi Královského průvodu na Karlštejn a tak s námi v rámci socializace šly i Cam s Bali. Hlasitá hudba, koně, střelba, to vše zvládly v relativním klidu, ikdyž Balinka zpočátku nelibě nesla zvuky bubnu těsně za patami.Odměnou jim pak byla dlouhá procházka v polích nad Karlštejnem.

Honzík za mušketýra                                                                                      Martínek za chasníčka


7.6.2009
Jaro už je pryč, máme tu léto, jsme více a více venku a aktuality váznou.Počasí se zatím neustálilo na letních teplotách, střídá se nám chladné počasí s parny a letními bouřkami. Cami s Balinkou odpočívají a nabírají síly na zkoušky, v polích a lesích se rodí a líhne ostošest, tak abychom nerušili, chodíme na procházky k Berounce. Balinka, zpočatku nedůvěřivá k vodě a plavání vůbec se nechala strhnout Camininou vášní k vodě a plave také.
V rámci mého vzdělávání jak na Bali aby poslouchala, jsme společně i s oběma dětmi absolvovali výcvikový kurs pointer-setter klubu, fotky jsou na rajčeti.Martínek se během výcviku v polích nosil v oblíbené krosničce Tatonce a Honzík vyplňoval volný čas bojováním s jeho imaginárními nepřáteli. Balinka bojovala celý kurs se svou vášní k srstnaté zvěři a já s touhou ji dohonit a pořádně vyprášit kožich. S Martínkem na zádech jsem ovšem tento boj dopředu vzdala a když se Bali vrátila s jazykem na vestě bylo tzv. pozdě bycha honiti. Kurs byl skvělý , já si vysloužila pověst indiánské babičky, Bali časem možná zjistí, že je lepší přičapnout u bažanta než se honit za drzým zajícem, Martínek získal dostatečný nadhled na výcvik stavěcích psů a Honzík si zas jednou užil volného pohybu v Peruckých polích. Co by člověk pro rodinu a psy neudělal. Jen Cami tři dny přemýšlela, kde se touláme celé dny a čas si alespoň zpestřila lovem zahradních motýlů, což ji zabaví nejen na tři dny, ale na celé léto. S Alfem/VOK/ jsme úspěšně zvládli výcvik na ZV a zakončili ho v Řevničově v 1.ceně s počtem 218b.Více u jeho paničky.
Balinka i Cam se zúčastnily klubové výstavy, Balinka byla ohodnocena velmi dobře s pěkným posudkem od italské rozhodčí paní Ivaldi, Cami dostala v třídě pracovní V2. Cami i se sousedkou, zlatou retrívřicí Berry se zúčastnily ještě oblastní výstavy v Březině, Berry začala svou výstavní karieru úspěšně V1, Vítěz třídy a Cam V1,vítěz třídy,Oblastní vítěz.
Pokud Cami letos ještě zvládne nějakou tu zkoušku, budeme na příští rok možná hledat ženicha.

Martínek na kursu                                                                                     Balinka na klubové výstavě/foto Jana Votrubová/
Balia,BlueBerry a Cheeky/mamka/                                                                   Cami na oblast.výstavě v Březině

23.4.2009
Balinka i Cam mají odháráno, dědek Lesan se tedy konečně po týdnu pořádně najedl a asi se diví, proč ho bolí celý dalmatin. Aby ne, během hárání naběhal po zahradě ve svých 11letech spoustu kilometrů a jeho tělesná schránka už na to není stavěná. Teď už je vše ve starých kolejích, Cami popletla Lesanovi hlavu a teď je na něj opět protivná. Balinka je po hárání už jiná,  samostatnější a dospělejší, chvílemi netýkavka a bručoun.
Abychom pomalu začali něco dělat, zajeli jsme se podívat na MFT do Klapý. Startovali obě naše sestřičky, Bint i BlueBerry, Borůvka s Evou Strakovou bodovala. Potkali jsme spoustu známých, popovídali, Balinka si zaběhala nanečisto a šlo jí to docela dobře, zatím je hodně fixovaná na partnera s kterým běží a dělá tudíž zároveň s ním i chyby. Je v porovnání s oběma sestřičkami silnější v kostře a poněkud silnější v bocích.
Zkusili jsme trénovat i na jiných než místních polích,Balinka ukázala, že když chce, zvěř najde a vystaví.
Cami byla potrénovat s Alfem/VO/, z radosti,že ji konečně někdo vzal na vědomí mi předvedla ukázkové vystavení, postupování a klid za pernatou. Postupně vystavila 5bažantů a díky ní vím, že tu přes mé stesky o nedostatku drobné zvěře přece jen nějakého bažantíka a koroptvičku máme. Alf zatím loveckým výcvikem nedotčen bude muset pilovat dál, v poli si našel pouze zajíčka.
Na návštěvě tu jsou holky retrívří Tiff a Eimi, medvídek Huggy a VO Alf. Trochu plno, občas by se napětí mezi dvěma psími dorostenci dalo krájet. To že se Huggy s Alfem a Lesanem kamarádit nebudou bylo zřejmé hned od začátku, tudíž se venčí jednotlivě pouze s jejich všemi oblíbenými fenkami. Huggy si vybrat k Balinčině nelibosti právě ji a Alfovou láskou je odjakživa jen a jen Cami. Lesan chce hlavně klid a holky retrívří si vystačí samy. Zahrada je tu pro všechny a kapacitou snad všem k jejich hrám stačí. Eimi leží hlavně u křepelek a Tiff je od rána do večera namočená po pás s koi kapry v plechové nádrži.

            sestřička BlueBerry Seva                                                                     sestřička z Dánska Bint Seva
  

foto Jana Votrubová

25.3.2009

         
              

 Pomalu by se mohlo zdát, dle neaktualizovaných aktualit, že jsme skončili s kynologií, myslivostí a se psy vůbec a začali se věnovat něčemu úplně jinému. Ale není tomu tak, opak je pravdou. Pejsků je tu stále dost, možná čím dál víc a tím víc je i práce s nimi a okolo nich. Na aktualizace mnoho času není, neboť je tu s námi i malé všudybylovské miminko, které už nespinká několikrát denně ve své postýlce, hodné, čisťounké a téměř neřvoucí, ale leze, vstává, trhá,strká si do pusy vše i nepoživatelné, křičí a dožaduje se pozornosti za každou cenu. Nyní je chvíle času popsat pár událostí, které se od Vánoc staly, neboť drobeček lidský nyní prohlíží skříň s hrnci a pokličkami a objevuje ty nejlepší zvuky, které vydávají,když se s nimy dostatečně silně tříská o sebe.
Balinka už nám povyrostla a tak začal pomalu čas něco ji učit. Tedy něco. Naučit ji poslouchat. Ona je to hlavinka svéhlavá, umanutá a dosti samostatná. Angličani jsou celkem poddajní setři, ale Balinka vyrůstá s tetou Cami, kterou považuje za svůj vzor a ideál a co udělá Cami je (podle Balinky) to pravé ořechové. Cami zdrhá? Zdrhne taky Balia. Cami nosí slepice? I Balinka se pokusí, co kdyby. Cami tahá deku? Jé, to bude legrace, rozcupujeme ji společně. Cami nehrabe.......ale Balia  to zkusí.  A protože akce vyvolá vždy reakci....v mém případě zuřivou, začaly milé psice chodit ven každá zvlášť. Tedy křiku bylo hodně, Cami jen těžko snáší fakt, že se nejde s ní jako se šéfkou, ale s tím puntíkatým střapatým prckem. A ještě to ponížení být při tom zavřená v kotci, no tedy, to je vděk. Stejně srdceryvně a uraženecky se ozývá zoufalé vytí v případě že se jde na procházku zase s Cami. Balinka umí řvát silně a téměř jodluje. Ovšem jako dvojka jsou venku naprosto nemožné a stačí se sehnout ke kočárku, chviličku je nesledovat a jsou v trapu. Nevím, jestli na sebe mrknou nebo mají jiný tajný signál, ale já ho neznám. Takže s Cami se chodí na procházky a Balinka chodí ven jen trenovat. Občas se podaří najít dlouhé,široké pole, kde jsou bažanti či koroptve nebo oblíbený Balinčin zajíc, na kterém se většinou Balinka "předvede" ........zrychlí z 0 na 100. To ale není stále to, co bychom chtěli, angličan je specialista na drobnou zvěř, alespoň rodiče Bali takoví specialisté jsou. Na nás teď je přivést Bali na stejnou cestu a vytáhnout z ní to nejlepší, co v ní někde /zatím dost hluboko/ dříme.
Cami toho tedˇ mnoho nedělá. Snad jen pouze ukazuje a předvádí se před Lessie, jak se aportuje. Lessie je maďarka, která se tu učí, jak aportovat a jako Cami kdysi, brání se aportům zuby drápy. Teď už je to s každým dnem lepší a lepší a i Lessie začíná aportům přicházet na chuť. Je ale nutné vyzkoušet vše i se zvěří, ne pouze s obalenou činkou. Požádali jsme tedy pána Lessie a on přivezl. Jenže není žádný troškař a tak přivezl králíka, který má snad 7kg. Lessie se tedy dost znechuceně podívala a že tohle tedy nosit nebude ani omylem. Cami přinesla, ale jen proto, aby mi udělala radost. Málem ji upadla čelist. Takový ušák je tedy pro nácvik mladého učícího se psa naprosto nevhodný.
konečně se mi povedlo dát dokupy všechna lejstra, zaúřadovala jsem a odeslala vše potřebné na ČMKJ a Cami Pozořice je nyní ofciálně uznaná jako Český šampion. Tak máme doma prvního žampiona. Oslava žádná nebyla, Cami je to jedno, leda že by měla výsadu spát třeba v posteli, to by se ji tedy hooodně líbilo. Jo šampion nešampion, spí v pelechu nebo v boudě, takže vlastně žádná velká změna v životě.
Do rodiny nám přibyl neočekávaně neplánovaně další černobílý pes-11letý dalmatin Lesan. Je to dědek se vším všudy, trochu protiva a spáč, ale na lidi i na psí holčičky hodný. Velmi žravý, teď ve stáří je jídlo jeho velkou životní vášní, až posedlostí. Od svého páníčka byl zvyklý jíst velmi mnoho a velmi často, nyní je v přísném stravovacím režimu a zdá se, že mu to na jeho životním elánu spíš přidalo než ubralo.
Napsali nám také Nezvalovi a poslali  fotky Báry, moc děkujeme. Je vidět, že Bára se už nemohla dostat k lepším pánům. Vypadá moc spokojeně a vyrovnaně.Holkám se asi občas zasteskne, obzvlášť Cami jistě občas vzpomíná na jejich společný výlet krajinou, ale Bára má konečně domov jak se patří a to je pro ni to nejdůležitější.
Poslední společná procházka Cami s Balinkou se konala s Hafany z Berounska. Sraz byl v Hudlicích, my tradičně dorazili  poslední. Žádné velké seznamování se nekonalo, všechny včetně pejsků a jejich páníčků jsem znala z jejich osobních stránek. Cesta vedla lesem, okolo Krušné hory. Počasí se vyvedlo, slunce svítilo, prostě ideál na vycházku se psy. No ano. Pouze se psy. Já jako matka dvou dětí jsem šla i s nimy. Mimino je ještě na mateřském mléce a starší dítě jsem chtěla vyvléct od počítače a zajistit mu tak přísun kyslíku do plic. Ovšem otázka hned na začátku ....."a mami, proč jsme tady???" mě dávala jasný signál, že cesta bude náročná....na psychiku. Náročná byla i fyzicky, neboť kočárek stávkoval, jeho kolečka se neustále blokovala náporem tajícího sněhu, kterého bylo, jak se ukázalo velmi mnoho. Naštěstí nás z  bryndy vytáhla pitbulka Arwenka, čímž ji tímto ještě jednou děkujeme. Při této zátěži jsem již nestíhala neustále hledat své anglické holky a ty si procházku užily zřejmě nejvíc z naší srbecké výpravy. Jestli jsme my po cestách ušli 10km, pak ony nalítaly společně s průšviháři od Hříbků ještě jednou tolik a únava na nich byla trochu znát.........už byli občas i vidět mezi stromy a to i delší dobu. Sára dokonce ignorovala srnku, která ji přeběhla těsně před nosem a běžela jako by se nic takového kolem ní neprohnalo.Fotku nemáme, takže nám to s Lenkou/vzhledem k Sářině vášni k srnčí zvěři/ stejně nikdo neuvěří. Procházka to byla velmi pěkná a jistě je lépe popsaná na stránkách Hafanů a jiných účastníků.
Na hlídání u nás tu byl medvídek Huggy, plemene hovawart. Je to velký mazel, přesto, že zbytek rodiny mi to nevěří a dalmouš Lesan už vůbec ne. Dědek totiž Huggyho hned na začátku naštval a tím si to celé zkazil. Huggy ho nesnáší a ti dva k sobě nesmí. Chlapi,no. Navíc se nám Huggýsek zamiloval do Balinky, začala totiž hárat a o to víc si ji chce hlídat. Huggy má své vlastní stránky, kde ve svém
deníčku popisuje trampoty dogsittingu v Srbsku. Tam se dozvíte víc.

Hrátky s hrnci a pokličkami přestaly malého raráška bavit a já se musím jít věnovat mateřským povinnostem.................


Bára a její rodina                                         Martínek                                             Sára
     
        Arwenka                                                       Lesan                                                           Huggy a Balia
             


                            Všem přátelům vše nejlepší do nového roku 2009.

 

                                                                                               

 

 

29.11.2008
Před pár dny se Balinka opravdu vyznamenala a možná mi díky jejímu artistickému kousku přibylo pár šedivých vlasů.
Byl poměrně hezký slunečný den a tak jsme se s Martínkem , Cami,Balinkou a Lessie vydali podél Berounky do Kozle směrem na Hostím. Cesta příjemně ubíhala, Martínek usnul a všude klid, nikde žádní turisti, prostě pohoda.d Berounky jsme uhnuli do Kozle a podél potoka a skal pokračovali v příjemné procházce. Najednou se ale stalo něco, co způsobilo, že by se ve mně krve nedořezal. Balinka, která běžela společně s Cami přede mnou se najednou ocitla na kraji skály v listí, které se s ní pomalu ale jistě sunulo dolů. Vykřikla jsem :" Bali ne!", přičemž jsem si v nejmenším nepřipouštěla, že by z té skály spadla dolů. Bylo to jako zlý sen, který ovšem nechce skončit. Bali byla jako malá bílá kňučící kulička , které nešlo pomoci. Spadla. Dvakrát se otočila, uhodila o skálu a když dopadla ještě  narazila na kmen stromu, který ji odmrštil do hromady listí. V šoku jsem pro ni šla, s tím, že jsem právě přišla o naši malou Bali. Ona ale jen knikla, vyskočila z listí a rozběhla se za Cami. Chytila jsem ji, myslela jsem že je v šoku a za chvíli mi umře na nějaké vnitřní zranění, prohmatala ji, koukla na sliznici oka, nikde nic............asi začnu věřit na zázraky. Zkrátka zlý sen nakonec skončil a Balinka žije, běhá, baští, jako kdyby se to vše na skále
všem opravdu  jen zdálo. Odmala ji říkám, že je horolezec, leze na vše a hlavně vysoko, skluzavkou počínaje a balíky slámy konče. Nevím, ale pokud jsou psi, kteří milují adrenalinové sporty, pak jim Bali může dělat učitele. Ikdyž bungee bez lana už snad ani mezi sporty nepatří. Mně osobně stačí jeden takový zážitek na celý život, doufám že i Balince. Příště by to ti psí svatí nemuseli stihnout.
Do Srbska nás dnes přijela navštívit Etna z Dubských lesů alias Štucka se svým pánem Honzou, které jsme zatím znali pouze z internetových stránek. Štucka předvedla, že je moc šikovná trailerová čubinka, běhání ji jde velmi dobře, co na tom, že klidy přes srstnatou musí ještě s páníčkem dopilovat. Páník totiž tvrdil, že srnčí se Štuckou nic nedělá, protože dostala kopýtkem do čumáku, no buď místní srnky nejsou tak zákeřné jako v Záluží nebo lépe voní, zkrátka Štuci neodolala blýskavému "zrcátku "jedné z nich a běžela se podívat blíž. Krátce na to ji přímo před nosem drze přeběhl místní zajíc..........každopádně Štuci se z výletu vrátí pořádně vyběhaná a spokojená.


Štuci trailer
 
21.11.2008
 Na Báru se usmálo štěstí a dnešní uplakaný den si pro ni přijel mladý pár sympatických lidí až z Moravy. Barunka bude mít společnost dvou jagteriérů, nuda jí tudíž jistě nehrozí. Kontaktovala jsem též chovatele, byl dost překvapen osudem Báry a vyšel mi velmi vstříc, pokud bych si ji chtěla nechat. Nechal ji jednomu "cvičiteli", který se sice umístil na prvním místě Mem.Karla Podhajského, ale o psí duši toho ví asi hodně málo. Není pochyb o tom, že to byl on, kdo udělal z Báry ustrašené stvoření, co se s ní dělo už se asi těžko někdo dozví. Třeba si pan Dufek ani není vědom toho, že takto se se psy nezachází a považuje to za běžný standart. Naštěstí, co se týče tělesné kondice a zdraví, byla v pořádku, na rozdíl od Gitana od Hříbků, který se dostal od podobného "cvičitele" v naprosto příšerném tělesném i psychickém stavu a jen díky Lence se jeho dušička i tělesná schránka hojí. Bohužel nelze zachránit všechny psy, ale jsem ráda i za ty, u kterých se to podaří. Díky manž.Nezvalovým najde snad i Bára konečně své útočiště a svůj domov.
Holky tedy přišly o zábavnou společnici, ale stále jim zbývá na hraní(hlavně Balince) maďarská dorostenkyně Lessie, která se tu začíná učit jak aportovat zajíčka a přijít na zavolání, ikdyž se jí právě nechce. A ono se jí moc nechce, píšťalka má na ni rozhodně menší vliv než pytlík s piškoty. Za piškot je ochotná udělat cokoli. Balinka má stále ještě volno, na piškotové přivolání ale slyší také velmi dobře. Cami teď ocení hlavně teplou slámu a věnuje se odpočinku.


18.11.2008
Tak nám tu zůstala Bára.Pán nakonec zjistil, že ji mít nemůže a Barunka zůstala u nás.Bohužel tři psi jsou už opravdu příliš, v současné době si je zkrátka nemůžeme dovolit. Bára je "papírová" celým jménem Bára z Myslivcova dvora,14měsíční velmi temperamentní fenka německého drátosrstého ohaře.Nekonfliktní, mazlivá, ostřejší na kočky, slepic si nevšímá. Potřebuje klidného ale akčního člověka, je velmi živá, ovšem za svůj krátký život si zažila ne moc dobrého, proto je ještě poněkud bázlivější. Když získá důvěru(chce to trpělivost), rozdá se . Není zatím vycvičená. Prosím všechny, kdo navštíví naše stránky, když budete vědět o někom, kdo touží po drátosrstém ohaři nebo jenom po temperamentním společníkovi na sport, dejte mi prosím vědět. Zatím je o Báru dobře postaráno, řádí společně s ostatními na zahradě.Fotky jsou na rajčeti, čubinka má atraktivní černě melírovanou srst, neznám dobře standart NDO, ale myslím, že na výstavě by mohla  obstát s úspěchem.

Bára z Myslivcova dvora
 

10.11.2008
Včera bylo konečně po několika dnech šílené inverze krásné počasí a tak nás sluníčko vytáhlo na delší procházku. Přidala se k nám i Tereza s maminkou a když si každý vzal svého psího kamaráda, byli jsme už pořádná smečka, která budila pozornost. Povedlo se i pár fotek,které budou brzy na rajčeti.
Brouzdáním po internetu jsem natrefila na pointřičku Etnu z Dubských lesů a jejího pána, které si rozhodně přidáváme do odkazů a díky nim si možná Cami s Balinkou přičichnou k pár bažantům, neboť u nás, obzvlášť po honech není po drobné zvěři ani vidu ani slechu.

Cami vystavuje
 

 
9.11.2008
Minulý týden byla Cami s Balinkou na pár dní v ch.st.Aragaj, kde spolu se třemi setřími kamarádkami dávali paní domu pěkně zabrat.Balinka se ve stodole pravidelně ztrácela mezi balíky slámy a pak tak jak to umí svým silným hláskem řvala, ať ji proboha někdo vysvobodí. Cami se snažila ztratit úplně jinak-dírou v plotě, což se ji nakonec opravdu povedlo a ještě to ukázala všem ostatním. Naštěstí se všichni záhy vrátili, ale Cami se tímto činem stala největším sígrem skupiny. Balinka aby toho nebylo málo ještě objevila kouzlo koňských žíní a venku pasoucí se Jagaru dráždila taháním a kousáním do ocasu. Naše návštěva u rodičů proběhla v klidném duchu a my se po pár dnech vrátili a vyzvedli/k velké úlevě Dity/ své dvě nezbedné psice.
Cami jezdí k rodičům většinou s námi, ale Balince je v autě zatím velmi zle Už jsem tuto nevolnost konzultovala s paní Mullerovou z ch.st.Trojský kůň a budeme zkoušet homeopat.léčbu.Snad zabere a Bali nebude při pohledu na auto s vyděšeným výrazem prchat.
Shadow a Bára vybíjejí energii při společných divokých hrách, Cami na ně dohlíží a Balinka pozoruje raději zpovzdálí.Pozorov
at tu psí smečku v akci je často lepší než sebelepší televizní vysílání.

Martínek u rodičů a večerní koupačka27.10.2008
 
Po zkouškách má Cami na  chvilku "volno".Hraje si s Balinkou a Bárou/NDO/ ,chodíme na procházky a obdivujeme barvy podzimní přírody. Ke konci října k nám přišlo babí léto a tak si všichni užíváme letošní, už nejspíš poslední krásné a teplé dny. Přestože jsme po zkouškách poněkud zvolnili, nuda nám rozhodně nehrozí. Barunka,která k nám přišla z právě asi ne nejlepších podmínek se ve svých 14měsících vrací do svého štěněcího věku,který si bohužel díky kotcovému odchovu příliš neužila. S tím souvisí pár roztrhaných věcí, neustálé hrabání a samozřejmě v nemalé míře divoké hrátky s Cami a Balinkou. V prvním dnech se Bářa z
dála naše zahrada jako neuvěřitelně veliký výběh, s přibývajícími dny se ale zřejmě stala nedostačující a tak společně s Cami bez mého vědomí hledaly, kde nechal tesař díru, což se jim jednoho dne povedlo/společnými silami ji zvětšily na svou velikost/ a jednoduše zdrhly. Ve svých pubertálních měsících toto Cami činila s nesmírným zaujetím a pílí několikrát do měsíce,většinou v době víkendů, kdy panička vařila a sobotní dopoledne se vleklo.Našla díru v plotě nebo ji "vyrobila" a vydala se společně s turisty na výlety třebas i do Sv.Jána, několikrát zamířila do kempu a záměrně si vybrala lehce ovíněného hosta kempu, kterému se stulila na klím. Několikrát jsem si ji vyzvedávala z různých srbeckých domácností a mám tel.čísla na polovinu obyvatel našeho Srbska. Toto ale dávno ustalo, Cami usoudila,že všude dobře, doma nejlépe a ven jsme chodily již jen společně. Netušila jsem tedy v tomto směru žádnou zradu a odjela s mimískem do Berouna.Když jsem se vrátila domů, Cami spokojeně ležela PŘED bránou a ZA bránou byla Balinka a Shadow, Bára chyběla. Zkrátka si děvčata udělaly výlet a Cami znalá místních poměrů se vrátila, Bára nikoli. Nemá cenu popisovat, jaký strach jsem si zažívala,
ještě v devět večer jsme s Cami hledaly Báru v okolí, bohužel bezvýsledně. Nakonec díky dobrým a všímavým lidem se Bára našla, strávila klidnou noc s plným bříškem na obec.úřadě v Karlštejně. Vítání bylo velmi radostné, bohužel jak se zdá, na rozdíl ode mne, Báře se výlet po okolí líbil a dle jejího obíhání plotů a hledání další díry  v plotě to vypadá, že by si ho s chutí zopakovala. Plot jsem zkontrolovala a zdá se, že Báře veliký výběh a  SPOLEČNÉ procházky snad budou stačit.MUSÍ!
Balinka roste jako z vody,Cami ji přijala konečně jako svou a brání ji před ostatními pejsky když už se zdá, že hra je příliš divoká , schová Bali pod svá ochranná "křídla".
A ještě jedna horká novinka na závěr: Maminka Bali
Cheeky z Lodínských luhů se se svojí majitelkou Evou Strakovou staly Mistry světa v soutěži Sv.Huberta. Posíláme velké gratulace oběma.


Cami a Bára z Myslivcova dvora 5.9.2008
První víkend v říjnu se neodvratně přiblížil a s ním i termín PZ v Dubči.Příprava na zkoušky probíhala za ztížených podmínek s kočárkem v poli.Místní pole zvěří neoplývají,narazit na drobnou zvěř se podaří zřídka,trénink na zkoušky probíhal s jedním kusem pernaté,srstnaté a jedné kachny.Bez pomoci přátel bychom se na zkoušky stěží vypravily,tímto děkuji Ditě,Jarce,Lence za úmorné tahání vleček,podporu na zkouškách,hlídání mimíska a fotograf.dokumentaci.
Při ranním nástupu byla znát nervozita na všech přítomných,ať už ostřílených vůdců či nováčků.Vylosovala jsem si číslo 8,šťastná sedmička nás pro tentokrát opustila.Druhou(naši)skupinu posuzovali rozhodčí Vlaďka Dvořáková a pan Remeš,tedy zkušení,přísní ale spravedliví rozhodčí.
Na společném honu jsme s Cami viděly pohromadě tolik bažantů snad poprvé v životě,cvičit v takto zazvěřené lokalitě musí být radost,ovšem přijít z místa,kde o bažanta nezakopnete rovnou na zkoušky,kde o ně zakopáváte....zkrátka volba vést Cami na společném honu u nohy se ukázala jako správná.Při honu se střelil jeden bažant,kterého Cami po předchozím neúspěšném hledání KO měla jít dohledat jako kontrolní pes.Hledala pěkně,bohužel kohout se nedohledal,nejspíš se ztratil v přilehlém rákosí.Střelci první skupiny přes dostatek zvěře nebyli úspěšní,naštěstí druhá skupina ulovila jeden kus pernaté i srstnaté zvěře a mohlo se ve zkouškách pokračovat.Následovaly aporty teplé zvěře,zahozená,vše Cami v pořádku přinesla,v jeden moment ji trochu zlákal pach zapadlého bažanta,ale nakonec bez dalšího povelu dopracovala zahozenou srstnatou.Každý kdo cvičí zná to šimrání okolo žaludku v průběhu zkoušek.Zatím všichni prošli a napětí se trochu uvolnilo.Nás čekalo ještě hledání s vystavením,vlečky a voda.Při hledání jsme si to trochu pokazily,Cami zahlédla zajíce a vydala se více doprava než se od ní očekávalo,poté se trochu zklidnila a na kraji vysoké krytiny nejistě vystavila.Byl to opravdu velmi těžký terén,bodláčí,stařina sahající až po ramena,ale bažanta našla,vystavila a naštěstí ZŮSTALA a nikam se už nehnala.Vlečky zvládla Cami velmi pěkně a kachnu z ledové vody přinesla také.Při vlečkách nás opustila fenka IRWS,tady bylo jasně vidět,jak důležité je mít zvládnutý aport zvěře,tzv."přes to vlak nejede".Pokud je pes nedocvičený,jakž takž zvládne zahozenou,ale na vlečkách vypadne.Zkoušky nedokončili tři pejsci,ostatní zvládli PZ v 1.ceně.
Cami tedy dokončila
PZ v 1.ceně 270b.

Vzorné přinesení srsrtnaté
 


 

 1.9.2008
Začal nám školní rok a s ním opět návrat školních povinností a úkolů. Cami čekala v tomto roce premiéra PZ, neustále trénujeme vlečky,vodu,poslušnost(ta poněkud vázne). Cami se ale rozbouřily hormony a začala hárat.Tudíž musíme odložit zářijový termín a počítat až s říjnovým,kdy bude již studený a sychravý podzim v plném proudu. Uvidíme, zda v takovém počasí vůbec Cami vystrčí nos ze dveří.
30.8. k nám z Liberce od Evy Strakové přijela malá Balia Seva. Maminkou Balinky je velmi známá a šikovná Cheeky z Lodínských luhů a tatínkem italský pes Figo,trailer tělem i duší. Balinka je velmi živá, krásná a upovídaná anglická setřice, která nám jistě brzy připraví spoustu horkých chvilek. Jsme rádi,že ji máme.  
 


26.8.2008                                                                                                                
                                                                                                           

Cami odjely holky Eimi a Tiffany, zůstala jen Rituška a v příštích dnech čekáme návštěvu tety Jarky s Corou a dalších dvou pejsků na hlídání.O víkendu jsme společně s Hříbky jeli navštívit ch.st.Aragaj, popovídat a trochu i pocvičit.Činku nosili všichni zúčastnění skvěle, Cami ale čekají zkoušky a tak musela zvládnout i přinášení králíka.Vlečku i zahozenou vypracovala velmi dobře, nakonec přes počáteční velkou nechuť k aportu se nyní zdá, že ji aportování dokonce baví. Jak  známo, Gitano velmi rád nosí pernatou, tentokrát (i díky pejskům na hlídání již nebylo kde brát,kuřata zkrátka došla) , schovaly jsme mu na dohledávku alespoň králíka, Gitano nepohrdl, dohledal a přinesl.Cala s Gíťou nám předvedli hledání hodné jejich rodokmenu-francouzský a italský původ se nezapře,Caluška je drobounká, ale super rychlá, taková malá tryskomyš a Gíťa zas nese svůj pointří nos vysoko k nebi.Pole v Hředlích  se líbila všem zúčastněným,některým natolik,že se skoro nechtěli vrátit domů.Nakonec jsme ale celou smečku dali dohromady a se všemi unavenými,šťastnými psy se vrátili domů.

 
20.8.2008                                                                                                              
Minulý týden jsem společně s dětmi a Cami jela navštívit můj rodný kraj-Hradecko a pobýt pár dní u rodičů.Těšili se na nás,to ovšem ještě nevěděli,jak s naší početnou delegací narušíme jejich poklidný denní režim.Cami řádila s jejich ani ne roční jezevčicí Dášenkou.Okrasná zahrada ovšem na takové ataky není příliš stavěná,no a když se do jejich her zapojil i Honzík s ostatními dětmi....Pro jistotu jsem podnikala menší výpravy na luka,aby se alespoň částečně jejich energie vybila mimo dům.:-)Cami to ocenila,přece jen luka 200km od domova voní jinak a tak je náležitě prozkoumala.Trošku jsme trénovaly vodu,na polích bylo bohužel stejně málo zvěře jako u nás,tudíž jsme se toho mnoho nového nenaučily.A termín PZ se nezadržitelně blíží. Nejhodnější po celý pobyt u rodičů byl již tradičně mimísek.
Na hlídání jsou tu teď samé čubinky,takže dokonalý "babinec".Naštěstí jsou to holky rozumné,příliš se zatím neštěkají a dobře spolu vycházejí.Cami se jen přijde na nově př
íchozí podívat a pak zase mizí za svými motýly,které celé léto nepřetržitě vystavuje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 


 11.8.2008                                                                                                                
 V poslední době díky vysokým teplotám a únavě "materiálu" se příliš mnoho neděje.Občas se zastavíme u vody a trénujeme aport,ale na rozpálené pole se mně ani Cami příliš nechce.Letos jsme vynechaly i plavbu po Sázavě,neb se mi ještě nechtělo udělat z mimíska Plaváčka a tak jsme na vodu poslaly jen zbývající chlapskou část rodiny.Výlet jsme si nakonec přece jen naplánovaly a s Ditou od Aragajců vyrazily směr Liberec.Cami naštěstí nejela,jednak by se už nevešla a jednak by náš poněkud komplikovanější výlet nakonec asi příliš neocenila.Cesta tam se totiž díky absenci dálniční známky začala nečekaně protahovat a při třetí uzávěrce silnice jsme pomalu začaly propadat zoufalství.Nedalo se nic dělat,pokud jsme ještě týž den chtěly dojet do liberecké ZOO,nezbylo nic jiného než známku zakoupit.Ono když se v tom horku a třetím označení slepá ulice začne ještě zezadu čím dál častěji ozývat...."už tam budéééééém?...", "vyměkne" i ten největší kliďas.Pak už cesta ubíhala velmi rychle,s dětmi jsme prohlédly zoologickou zahradu a poté nás ještě čekala návštěva štěňátek Cheeky z Lodínských luhů.Eva bydlí poblíž Liberce a tuhle návštěvu jsme si nemohly nechat ujít.Děti řádily se štěňaty,my jsme popovídaly,pomuchlaly štěňátka a v příjemně chladném podvečeru se vypravily(teď už po dálnici)směr Praha.Byl to,až na počáteční komplikace příjemně strávený den.Fotky jsou na rajčeti.Doma už mě čekala hladová Cami a Alfík(výmarský ohař a milovník naší Cami).Druhý den jsem to oběma vynahradila a vzala je ven do polí.  
  --------------------------------------------------------------------------   ------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                            
 

30.7.2008

Konečně dorazil nový fotoaparát Canon PowerShot IS5,tak jsme ho hned vyzkoušeli.Ovšem Cami mi to příliš neulehčuje,neustále mizí ze záběru.Zatím fotíme jen na automat,takže žádné velké zázraky,ale časem se to určitě zlepší.Fotky budou na   http://camipozorice.rajce.idnes.cz/.S výcvikem to je teď bída,vyschnul rybník na kterém jsme trénovali a na pole je teď příliš horko,navíc zatím není posečeno.A ani s kočárkem v poli to není žádná sláva.Hříbci nám vypůjčili šátek na nošení miminek,ale mimískovi se tam zatím příliš nelíbí,tak si zatím klestíme cestu s kočárkem. A protože to není žádný sprint,Cami se stále chodí dívat,kde se couráme.Ještě že se alespoň vrací,mívala období,kdy byla vidět na začátku a na konci procházky.A to na konci ještě často chyběla.V chovatelské stanici Aragaj zbývá již poslední pejsek k odběru,vyrostl z něho silný,sebevědomý a pracovitý pes.Více na www.aragaj.wbs.cz.

14.7.2008
 
Přidány dvě nové sekce: díky četným dotazům jsem vytvořila sekci "Prodej krmiva", jedná se o přírodní norské krmivo Troll, které preferuje naši Cami a někteří pejsci na hlídání.
No, a došlo i na vzpomínky na mé předchozí pejsky...
 

 

26.6.2008

Blíží se prázniny, lidé odjíždí na dovolenou a Cami se raduje z každého nově ubytovaného kamaráda. Dnes jsme byly i s labrouškou Chellsii na procházce v lese, holky objevily uměle založený rybník, který je nyní rybníkem jen díky vydatným dešťům v posledních pár dnech. Podobá se víc louži než rybníku, ale voda je tam čistá a holky to v dnešním teplém dni velmi ocenily.Tedy holky by ocenily i méně čistou vodu,ty jsou nadšené i z bláta, hlavně, že to chladí...to, že byla čistá jsem ocenila hlavně já..-)V rámci přípravy Cami na PZ jsem si vypůjčila Čokolády (přezdívka čokoládové Chelsii) pískací kačenku a aportovaly jsme.Tedy Cami, já ne.:-) Cami překvapila, do vody šla téměř skokem a s velkou chutí. Uvidíme jak to bude, až přijde sychravý podzim a pískací vyměníme za opravdovou.;-) Bohužel nám chybí fotoaparát; digitální Olympus odešel již po dvou letech a tak přemýšlím o novém, trvanlivějším přístroji. Snad tedy brzy připojím i nějaké to foto z výcviku.:-)

 

 
Tak na ten aport jsem sama zvědavá
 
 

25.6.2008

Ještě než se vrhnu na vylíčení našich aktivit, chtěla bych všechny návštěvníky našich stránek požádat o pomoc. Před časem byl nalezen zbědovaný pejsek Tim, kterého se ujala paní Kuchtíková ve svém mini-útulku. Z hromádky neštěstí se jí podařilo vypiplat "pana psa", který nyní hledá nový domov. Kdybyste věděli o někom, kdo postrádá aktivního a přátelského společníka, zmiňte se mu prosím o Timovi. Třeba to bude právě ten správný, nový páníček.Tim nyní...
 

 
 

Tim dříve...


     
 

 
Zájemci o pejska mohou kontaktovat mě (sekce kontakty) nebo přímo paní Kuchtíkovou  k.marti@email.cz


 

TOPlist