Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.11.2019 19:03:34 

Cami Pozořice

In Memory

                                       

          "Jestliže v ráji nejsou psi,potom chci po smrti jít tam,kam odešli oni."

 

Bára

Barunku jsem dostala od rodičů jako dárek k narozeninám a musím říct, že to byly nejlepší narozeniny v mém dosavadním životě. Rodiče nakonec podlehli mému naléhání mít vlastního pejska a ověřili si, že se o něj dokážu samostatně a zodpovědně postarat a do mého pubertálního života přivedli roční Báru. Fenku sehnali od jednoho známého a pravda je, že čubinka na něj nikdy nezapomněla. Občas jsme ho potkali a Bára ho olízala od hlavy k patě. Což mou pubertální ješitnost trochu iritovalo, ale nakonec mi nezbylo než to zkousnout. Bára byla jezevčík se vším všudy, s vášní lovce, povahou sice milou, ale značně trucovitou, paličkou tvrdohlavou a moje mladické pokusy o výcvik se naprosto mí jely účinkem.


Bára byla svá, milá čubinka, která zůstane navždy v mém srdíčku jako první pes mého života. Její poměrně dlouhý život skončil neslavně, když se jednoho dne rozhodla vydat na cesty (nikdy to neudělala) a srazilo ji auto. Našli jsme ji až po týdnu marného hledání v závěji sněhu a tenkrát to byly ty nejsmutnější Vánoce.


"Kdo nahlédl do očí trpícího nebo umírajícího zvířete, pochopí příčinu všeho utrpení a všech bolestí tohoto světa."

Presber

 


 

Madona Mahagon Moravia - Dona

 

   


Madonku jsem si dovezla z chov. stanice p. Braunera po dlouhém dopisování s chovatelem a přesvědčování mých rodičů, že irský setr je to nejlepší a nejkrásnější stvoření pod sluncem. Pro čubinku jsme si dojeli až do Kojetína na Moravě a dá se říct, že si vybrala ona mě. Největší mazlinka na světě mi skočila do náruče a tím bylo vybráno. Předsevzetí o tom, si je prohlédnu každého zvlášť, prohlédnu zoubky,o či atd.atd. byla tatam. Čubinka byla úžasná, nádherná,p rostě setr. Její puberta stála za to, ale zvládli jsme to a přežili. Z počátku,vzhledem k její kráse jsme přemýšleli o uchovnění, ale čubina se nám přezubila do kleští a výcvik jsme vzdali pro její strach z výstřelu. Pohybu si užila i bez loveckého výcviku a myslím, že s námi prožila krásný život. Život psí je bohužel příliš krátký a tak jsme se s Madonkou museli jednoho dne vzhledem k zákeřné a devastující chorobě jednoho dne rozloučit.

"...Odešla bez bolesti, důstojně,z ůstala navždy nejsilnějším psem z naší psí louky, na čemž si velmi zakládala.To se člověku podaří jen málokdy. Když usínala, byl horký slunečný den a pak začala obrovská bouřka.To se nebe otevřelo a Aginku vítalo. "Vidíš,j ak tam řádí s ostatními pejsky?" řekl tatínek. Denně ji Alžbětka posílá do nebíčka pusinky a snaží se pochopit něco,co dost dobře nechápou ani dospělí.Jak se chodí do nebe. Ale věří. Agáta ji hlídala na zemi a jejím prvním andělíčkem strážným na nebi. Prvním poznáním, že ztráta bolí více ty, kteří zůstávají..."

 Zuzana Maléřová, Cesta do nebe


                            

Madonka odešla dne 18.4.2003. Ať je ti Madonko v tom psím ráji krásně.

 

 


Kdybych věřil na nesmrtelnost, bylo by jisté, že znám dost psů a jen velice málo lidí, kteří se dostanou do nebe.

James Thurber

 

Balia Seva ( 25.6.2008 - 30.4.2015)

Balinka se odmala bála aut, a její strach se povedlo překonat homeopatickou léčbou. Auta nikdy nemilovala, ale zvládala už cesty na výlety , zkoušky a výstavy.

Bohužel, snad je to někde napsáno v knize osudu, auto se Balče stalo osudným a při jedné výpravě za dobrodružstvím, kdy společně s Galou neodolaly loveckému pudu a utekly , srazilo Balinku auto. Aby byl osud ještě krutější, přesně na den a rok srazil vlak její sestru Borůvku.:-(

Balinka byla hodně introvertní fenka, většinou polehávala mimo smečku a ve smečce byla i submisivní. Neplatilo to vždy a všude, uměla se i prosadit a byla na setra i velmi ostrá na kočky. Dalo by se říci, že při setkání s kočkou neměla kočka téměř žádnou šanci.

Blízko měla k mému synovi a jemu a samozřejmě nám všem stále chybí.

Byla to krásná a velmi šikovná fena. Bohužel ne vždy je štěstí na naší straně a Balinka srážku s autem neměla šanci přežít.

    
TOPlist